Bloczek reklamowy

Sonda

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Subskrypcja

Skorzystaj z naszego newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z informacjami o aktualnych wydarzeniach, promocjach czy też ofertach specjalnych. Dołącz swój mail do naszej bazy. Bądź na bieżąco!

Podaj swój adres e-mail:

FAQ

Jakie usługi dostępne są na portalu www.just-travel.pl?


 

Portal www.just-travel.pl oferuje:

- rezerwację biletów lotniczych (wszystkie linie lotnicze świata)

- rezerwację miejsc noclegowych (baza ponad 210 tys. hoteli)

- rezerwację i wynajem samochodu w Polsce i na świecie

- ubezpieczenia turystyczne

- usługę dynamicznego pakietowania.

Jak zarezerwować bilet lotniczy?


 

KROK 1- Wyszukiwanie połączenia lotniczego

Wyszukiwanie biletu lotniczego odbywa się za pomocą wyszukiwarki linii lotniczych, która znajduje się na stronie głównej serwisu. Wyszukiwanie na bazie zdefiniowanych parametrów podróży odbywa się automatycznie.

Wyszukiwanie połączenia lotniczego krok po kroku:

1. Zaznacz jedną z opcji: "Lot w obie strony (tam i z powrotem)", "Lot w jedną stronę" lub "Podróż wieloodcinkowa".

2. Aby wyszukać połączenia bez przesiadek zaznacz opcję: "Tylko loty bezpośrednie".

3. Wybierz miejsce (lotnisko lub miasto) wylotu.

4. Wybierz miejsce (lotnisko lub miasto) przylotu.

5. Wybierz daty planowanej podróży.

5. Wybierz liczbę oraz typ pasażerów.

6. Dodatkowo możesz skorzystać z zaawansowanych opcji wyszukiwania: "Klasa" - wyszukiwanie konkretnej klasy w samolocie lub "Linie lotnicze" - wybór konkretnego przewoźnika.

7. Naciśnij przycisk SZUKAJ.

Wyniki wyszukiwania

Po wybraniu odpowiednich parametrów lotu wyświetlone zostaną wszystkie dostępne połączenia w kolejności od najtańszego do najdroższego oraz tabela "Polecane przeloty" wskazująca na najkorzystniejsze połączenia pomiędzy zdefiniowaną uprzednio parą miast w różnych kombinacjach.

Każda propozycja wyświetlona w oknie wyników wyszukiwania informuje m.in. o cenie biletu, obsługujących dany lot przewoźnikach, czasie przelotu, czy liczbie przesiadek i lotniskach tranzytowych.

Aby wybrać interesujące Cię połączenie kliknij przycisk „Rezerwuj lot”, który znajduje się przy każdej propozycji lotu. Polecenie "Rezerwuj lot" przeniesie Cię na stronę opcji podróży.


 

KROK 2 - Rezerwacja biletu – ekran "opcje podróży"

Ekran opcji podróży wyświetla szczegółowe informacje o przelocie:

- lotniska wylotu i przylotu

- czas podróży oraz liczbę i czas przesiadek

- pełną cenę

Uzupełnianie danych

Strefa ta służy także uzupełnieniu danych o pasażerach – tutaj należy wpisać imiona i nazwiska pasażerów (bez znaków diakrytycznych1) oraz ich tytuły i daty urodzenia. 

W tym miejscu możesz także wybrać opcję zakupu ubezpieczenia podróży.

Ponadto na ekranie opcji podróży wybiera się sposób płatności:

- kartą płatniczą (kredytową)

- płatność elektroniczna

- płatność przelewem

Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij przycisk „Przejdź do płatności”, który przeniesie Cię na ekran płatności.

*1 Znaki diakrytyczne

Podczas rezerwacji biletów lotniczych nie należy używać znaków diakrytycznych, czyli ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż oraz ł. Podczas rezerwacji biletu lotniczego pojawi się pole do wpisania imienia i nazwiska, należy wtedy wpisać je bez polskich znaków. Wszystkie linie lotnicze akceptują bilety wydane na imię i nazwisko z pominięciem liter diakrytycznych.

KROK 3 - Formy płatności

W dolnej części formularza rezerwacji biletu na ekranie opcji podróży istnieje możliwość wyboru preferowanej formy płatności oraz informacje o opłacie, z jaką wiąże się z każda wybrana opcja.

Dostępne formy płatności:

- karta płatnicza: Diners Club, American Express, MasterCard, Visa, Visa Electron (w zależności od linii lotniczych)

- płatność przelewem

W przypadku niektórych rejsowych linii lotniczych mogą zostać nałożone opłaty dodatkowe za transakcje kartami kredytowymi. Po wyborze formy płatności można przejść do kolejnego etapu rezerwacji jakim jest Płatność.

KROK 4 - Potwierdzenie dokonania płatności za bilet lotniczy

Ekran płatności służy do uzupełnienia danych osoby dokonującej płatności. Osobą tą nie musi być osoba, której nazwisko znajduje się na liście pasażerów. Przy uzupełnianiu informacji o osobie dokonującej płatności należy zwrócić szczególną uwagę na poprawne wprowadzenie danych kontaktowych – adresu e-mail i numeru telefonu. Za pośrednictwem tych danych odbywa się następnie kontakt pomiędzy Centrum Obsługi a pasażerami.

Aby otrzymać fakturę, należy zaznaczyć odpowiednią opcję. Faktura zostanie dostarczona na podane dane kontaktowe osoby dokonującej płatności.

Płatność przelewem

Przy wyborze płatności przelewem pojawi się informacja o terminie, do którego musi być wykupiona rezerwacja. Po upływie tego terminu rezerwacja zostaje automatycznie anulowana przez linie lotnicze. Jeżeli przelew nie może zostać dokonany we wskazanym terminie, należy skontaktować się z Biurem Obsługi.

Płatność kartą płatniczą

Przy wyborze płatności kartą płatniczą pojawi się pole „Dane karty płatniczej”, gdzie należy podać wszystkie wymagane informacje.

Uwaga:

Przed dokonaniem płatności należy zapoznać się z regulaminem serwisu oraz warunkami rezerwacji.

 

Dynamiczne pakietowanie to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu prezentowanych jest jednocześnie kilka produktów (usług) turystycznych jednocześnie.


Jak to wygląda w praktyce?

Planując podróż szukamy najczęściej ofert dotyczących biletu lotniczego oraz wynajmu pokoju hotelowego. Zdarza się, że chcemy również wynająć samochód w miejscu destynacji, czy zakupić ubezpieczenie. Zwykle na początku rezerwujemy bilet na portalu, który oferuje bilety lotnicze. Następnie wyszukujemy odpowiedniego hotelu spełniającego wszystkie postawione przez nas kryteria, czyli korzystamy z usług innej witryny, która prezentuje oferty hoteli i noclegów. Na koniec porównujemy wyniki wypożyczalni samochodów i w kolejnej wyszukiwarce przechodzimy nowy proces rezerwacyjny. Za każdym razem jesteśmy proszeni o podanie danych osobowych niezbędnych do założenia rezerwacji. Co więcej, udostępniamy również dane do przelewu lub numer karty kredytowej. W ten sposób czas, jaki przeznaczamy na zaplanowanie podróży znacznie się wydłuża. Można tego uniknąć i usprawnić rezerwację, wykorzystując usługę dynamicznego pakietowania dostępną na portalu www.just-travel.pl.

 

Dynamiczne pakietowanie to nowoczesna usługa, dzięki której zarezerwujesz wymienione produkty. Wszystko to w obrębie jednej witryny, www.just-travel.pl Wystarczy określić pakiet interesujących nas usług, np. bilet lotniczy + hotel + samochód, bilet lotniczy + hotel, hotel + samochodów lub bilet lotniczy + samochód. Wniosek jest prosty - dzięki usłudze dynamicznego pakietowania nie trwonisz czasu na porównywanie setek ofert, przechodzenie z wyszukiwarki na wyszukiwarkę, ze strony na stronę, wielokrotne uzupełnianie formularzy i podawanie numeru karty kredytowej. Z poziomu wyszukiwarki dostępnej w ramach usługi dynamicznego pakietowania ocenisz, zarezerwujesz i opłacisz interesujące Cię usługi.

 

Co warte podkreślenia: ceny w zbiorczym zamówieniu, jakiego możemy dokonać w dynamicznym pakietowaniu, są zwykle niższe niż suma pojedynczo zamawianych usług.

 

Najczęstsze destynacje

  • Londyn, Wielka Brytania / Wyszukań: 32
  • Berlin, Niemcy / Wyszukań: 22
  • Providence, Stany Zjednoczone / Wyszukań: 21
  • Amsterdam, Holandia / Wyszukań: 20
  • Paryż, Francja / Wyszukań: 16

Korzystając z tej strony akceptujesz jej politykę prywatności.